Ranking Szpitali 2016 – znamy zwycięzców

Ranking Szpitali 2016 – znamy zwycięzców

Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy wygrało tegoroczny Ranking Szpitali. Zdobyło 918 punktów na 1000 możliwych.

Na drugim miejscu Złotej Setki znalazł się Samodzielny Publiczny zakład Opieki Zdrowotnej ze Świdnicy (895 pkt), na trzecim Pleszewskie Centrum Zdrowia z Pleszewa (894 pkt).

Ranking przygotowywany był już po raz 13. przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i firmę doradczą IDEA Trade.

Patronat honorowy nad Rankingiem Szpitali objął Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł.

W rankingu szpitali  zabiegowych monospecjalistycznych bez onkologicznych  na czele znalazł się Instytut Hematologii i Transfuzjologii z Warszawy, wyprzedzając Centrum Leczenia Oparzeń z Siemianowic Śląskich.

Na pierwszym miejscu wśród szpitali niezabiegowych znalazł się Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. dr S. Jasińskiego w Zakopanem, na drugim Szpital Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznrgivim. Św. Jadwigi z Opola.

Nagrodę w kategorii „Jakość opieki medycznej” otrzymał lider całego Rankingu – Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy.

Szczegółowe wyniki z dokładną punktacją znajdują się w zakładce „WYNIKI 2016”.