Nowe bloki operacyjne w MCZ w Lubinie wykorzystują miedź aktywną

Nowe bloki operacyjne w MCZ w Lubinie wykorzystują miedź aktywną

27.01.2017 r. nastąpiło uroczyste otwarcie bloków operacyjnych w Miedziowym Centrum Zdrowia SA
w Lubinie.

To pierwsze w Polsce kompleksowe wykorzystanie miedzi przeciwdrobnoustrojowej w blokach operacyjnych. Większość powierzchni dotykowych w blokach operacyjnych jest pokryta CU+. Miedziane są tam klamki, uchwyty lamp, złączki do gazów, półki. Miedź przeciwdrobnoustrojowa jest niezwykle skuteczna w zwalczaniu drobnoustrojów.

Otwarcie bloków operacyjnych MCZ

Prezes Zarządu MCZ SA Piotr Milczanowski po lewej. Po prawej Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Medycznych Marek Ścieszka

Dzięki wykonaniu bilansu otwarcia, możliwe będzie wyciąganie dokładnych wniosków
z kompleksowego wprowadzenia miedzi CU+ do sal operacyjnych.
Nasze bloki różnią się od innych w Polsce tym, że powierzchnie, których się dotyka, są w całości pokryte miedzią przeciwdrobnoustrojową. Zainwestowaliśmy w to innowacyjne rozwiązanie 6,5 mln złotych. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli obsłużyć więcej pacjentów w znacznie wyższych standardach – mówił zebranym gościom i mediom prezes zarządu MCZ SA Piotr Milczanowski.

Przecięcie wstęgi nastąpiło w obecności Wicewojewody Dolnośląskiego Kamila Krzysztofa Zielińskiego, Dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzeja Oćwieji, Wiceprezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Jacka Raweckiego oraz przedstawicieli Parlamentu
i licznie zgromadzonych gości reprezentujących Oddziały i Spółki Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A., samorządy terytorialne oraz pracowników „MCZ” S.A.

Nowoczesne bloki będą służyć pacjentom oddziału okulistycznego i laryngologicznego.